Cechy fotografa ślubnego

Ślub i wesele przysparzają sporo stresu parze młodej. Nie ma czemu się dziwić, w końcu jest to niezwykłe wydarzenie w życiu każdej pary. Można śmiało stwierdzić, że jedno z najważniejszych. Ślub to w końcu zamknięcie pewnego etapu, jakim jest dotychczasowe życie i otwarcie nowego, wspólnego etapu w życiu dwojga ludzi. Dlatego też Para Młoda gruntownie przygotowuje się do tego dnia. Branża ślubna mocno rozwinęła się w tej kwestii. Wizażystki i fryzjerki dbają o urodę Panny Młodej, a fotograf ślubny i kamerzysta zapewniają niesamowitą pamiątkę z tego wydarzenia.


Dzisiaj chcielibyśmy napisać między innymi coś na temat tego jaki powinien być fotograf ślubny. Owy specjalista powinien się charakteryzować swoistą umiejętnością wyczucia potrzeb ludzi. Musi być również otwarty na wszelkiego rodzaju propozycje i sugestie ze strony klientów. Nie może narzucić im swojej wizji. Owszem powinien zasugerować pewne rozwiązania w zakresie fotografii ślubnej, w końcu jest specjalistą, ale bez zbędnego nacisku. Wszystko powinno być wcześniej przedyskutowane z Młodą Parą. Tylko w ten sposób nie będzie żadnych nieporozumień a wszystko przebiegnie zgodnie z wolą młodych oraz wizją fotografa ślubnego.

W fotografii ślubnej kluczowe jest również odpowiednie przygotowanie. Fotograf ślubny musi być osobą zorganizowaną, która jednocześnie solidnie przygotowuje się do zlecenia. Wypadałoby, aby przed uroczystością, chociażby parę godzin bądź dzień wcześniej, sprawdził miejsce pracy, to znaczy kościół oraz salę weselną. Tym samym będzie mógł ustalić jakie ewentualne problemy może napotkać podczas wykonywania zdjęć i odpowiednio się przygotować.

Kolejną ważną cechą jaką powinien charakteryzować się fotograf ślubny to umiejętność wtopienia się w tłum. Fotograf swoją obecnością nie może stresować gości weselnych, nie może być zbyt nachalny i ingerować w uroczystość czy zabawę weselną. Powinien pozostawać niejako w tle i tak fotografować. Wiąże się to również z kolejną istotną kwestią, mianowicie chodzi tutaj o ubiór jaki powinien prezentować fotograf ślubny. Absolutnie musi być to ubiór elegancki, to znaczy koszula, spodnie i buty od garnitury oraz marynarka. Choć ten ostatni element ubioru niekiedy można sobie odpuścić, ponieważ może czasem przeszkadzać w swobodnym wykonywaniu zdjęć.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s