Naturalny makijaż

Zupełną oczywistością jest fakt, iż dzień naszego ślubu należy do tych, w którym każda kobieta chce wyglądać pięknie a przede wszystkim podkreślić swoją indywidualną urodę. Często poważnym problemem jest nie tyle dobór samej kreacji lecz makijażu czy fryzury, dlatego warto pewne działania w tym kierunku rozpocząć dużo wcześniej.

Przygotowanie skóry do makijażu ślubnego

Warto dużo wcześniej pomyśleć o tym jaki makijaż ślubny będzie dla nas odpowiedni, oczywiście powinien być dobrany do sukni i innych dodatków. Oczywiście zanim zdecydujemy się na jego przygotowanie, musimy się odpowiednio do jego zrealizowania przygotować. Mamy tu na myśli szereg zabiegów poprawiających kondycję naszej skóry. W tym celu warto udać się do kosmetyczki, dzięki czemu poprzez wykonanie kilku zabiegów, takich jak pilling czy optymalnej maseczki, nasza skóra zostanie odpowiednio dostosowana do makijażu. W związku z czym w dniu ślubu nie będzie już trzeba wykonywać „ciężkiego podkładu”, a wystarczy nadać kolorytu skórze. Co ważne, zabiegi kosmetyczne, zwłaszcza te bardziej inwazyjne, lepiej wykonać z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepiej około miesiąc przed ślubem. Taki czas pozwoli Waszej skórze odpowiednio się zregenerować. Wypadałoby też poruszyć kwestię opalania się. Wbrew pozorom ma to duży związek ze ślubnym makijażem. Tuż przed ślubem zrezygnuj z wizyt w solarium. Tego typu zabiegi mogą powodować drobne, acz widoczne podrażnienia skóry, czy też zaczerwienienia, które czasem ciężko zatuszować w dniu ślubu.

Makijaż ślubny – wybierz odpowiednie barwy

Ślub to dzień w którym wybieramy najczęściej jasne i stonowane barwy, oczywiście taki makijaż ślubny jest oryginalnym i uniwersalnym rozwiązaniem jakie możemy zastosować. Nie powinien to być jednak zbyt delikatny makijaż, zwróćmy szczególną uwagę na odcienie dominujące, które będą dobrze wyglądać na naszej twarzy w połączeniu z innymi dodatkami. Pamiętajmy, iż dobór makijażu to przede wszystkim określenie własnych walorów, podkreślenie tego na czym nam kobiecie najbardziej zależy. W końcu kto jak nie my same, wiemy w czym czujemy się najlepiej oraz co gwarantuje najbardziej oczekiwany przez nas efekt, i warto inspirować się właśnie w ten sposób.

Jeżeli zdecydujecie się skorzystać z usług profesjonalnej wizażystki, warto wcześniej przetestować jej umiejętności – na przykład podczas makijażu na wieczór panieński.

Mamy nadzieję, że porady ułatwią Tobie wykonanie makijażu ślubnego. Na pewno jeszcze wrócimy do tej tematyki!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s